Mezifakultní vodácké závody na Vltavě

26. 6. 1998

Přestože byl konec června, pátek a navíc probíhalo zkouškové období závody se vydařily. I počasí bylo na straně organizátorů - soutěžilo se v objektu loděnice FTVS UK a umělého kanoistického kanálu USK v Praze - Tróji. Závod byl velmi dobře připraven a byl zajištěn profesionálnimi rozhodčimi, zároveň byl pořádán jako 1. AM ČR v raftingu.

Posádky byly čtyřčlenné, závodilo se dvoukolově na 400 m dlouhé trati, na divoké vodě obtížnosti WW III + dle mezinárodni klasifikace. Na trati bylo kromě startu a cíle 5 branek. Hodnocení proběhlo podle pravidel ICF (Mezinárodni kanoistická federace), tj. dotyk znamenal přičtení 2 sec, neprojetí přičtení 60 trestných sec., trénink byl čtyřhodinový den před konáním závodů - tedy 25.6.1998.

Odezvy zúčastněných studentů byly velmi pozitivni. Vítězové ale nepochybně i poražení se již nyní těší na obdobné závody v r. 1999 - jejich uspořádání za celý organizační výbor přislíbil PaedDr. Bronislav Kračmar, CSc., z katedry SP FTVS UK.